Kevadele järgneb suvi

Kevad on käes. Veidi külm veel, kuid siiski ta on siin. Peale kevadet tuleb suvi. Kevadel ja suvel tahavad taimed kasvada :)
Mustamäe tüdrukuna, kuid siiski lapsepõlves suved maal veetnuna, ei ole ma eriline rohenäpp. Nüüd, kui Väänasse kolisime, on mul aed. Aias peaks ju siiski toimetama. Esimese hooga tegin krundi puhtaks. Kõigest. Läks nii võsa kui muru. Tagantjärele mõtlen, et võibolla läksin liigagi hoogu... Aga nüüd pole enam midagi teha... peale taasloomise!
Seda ma nüüd väikestviisi õpingi. Nii kahju, et vanaisa käest enam küsida ei saa... Õnneks on mul toredad naabrid, kellelt saan hindamatut nõu ja abi! Eelmistel aastatel olen väikeses koguses proovinud kasvatada taimi. Enamasti on see tegevus pigem ebaõnnestunud. Küll on vale koht, küll vale muld. Kõvasti on mul veel arenguruumi väetamise alal. Isegi kompostimine tundub terve teadusena!
Sel aastal proovin kasvatada ise salatit, tilli ja muud sellist kraami. Natuke. Alustuseks. Naabrinaiselt sain ka tomatitaimed. Tomat vajab aga kasvuhoonet. 
Eelmise aasta suve lõpus vahetas üks teine naaber oma suvilal aknaid. Mul tekkis muidugi kohe idee ja õnneks polnud naabritel akendega muud plaani, kui prügimäele viia. Augusti keskel sain valmis ühe väga pisikese vanadest akendest kasvuhoonekese (kolm esimest pilti). Kuna oli aga suve lõpp, siis elanikke sinna panna polnud enam aega... Lisaks tegin tollele veidi kõrgema laudadest põranda, mis sobib siiski vaid potitaimedele.
Sel aastal üks naaber suisa lammutab oma vana suvilat, et sinna oma päris kodu rajada. Vanade akende saatus oli jõuda minuni :)
Nii sündis juba palju suurem kasvuhoone! Kuna väike kasvuhoone jäi suures osas alles, siis tekkis uude kasvuhoonesse selline istumise/asjade/toalillede paigutamise koht. Lapsed, eriti poiss, kasutavad seda juba väga meelsasti. Küll mõtlemiseks, küll raamatu lugemiseks.
Eriti tänulik olen ma oma kallile abikaasale, kes tuli ja aitas mind nii nõu kui jõuga!
Esimesed elanikud külvasin täna mulda :) Tomatid ootavad veel välja kolimiseks veidi soojemaid öid. Eks paistab, kuhu edasi...

Eelmine
Veidi napakas nagi
Järgmine
Homme on kontsert!

Lisa kommentaar

Email again: