Homme on kontsert!

Postitused on unarusse jäänud.... põhjus ootamatu võimalus anda veebikontsert ja mitte ainult!
Hetkel on aeg, kus publikuga kontsertide tegemine on pisut keerulisem, kui tavaliselt. Kõik kunstilised kollektiivid otsivad teistmoodi väljundit, nii ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, mille koosseisu ma hetkel kuulun. Nii tekkis võimalus teha sel reedel, 15.mail, kell 19.00 veebikontsert. 
Väljakutse sai vastu võetud hea meelega! Kaks kuud püüdes ise end motiveerida millekski, mille tuleku aega ei tea, oli üsna keerukas. Nüüd nädal aega on motivatsioon olnud laes ja harjutada suur mõnu!
Kontserdi pealkiri on "Vioolakunstnikud". Vioolamuusikat kuuleb seal tõesti palju. Ja "kunstnikud" pole ka niisama sõna pärast pandud.
Muusikalist õhtut illustreerivad minu ja minu kolleegi ning sõbra Liina maalid. Seega tõotab tulla kaunis õhtu nii silmale kui kõrvale :)
Homseks valisin maalid, mis kõik on tehtud just sellel erilisel ajal, mil oleme saanud rohkem kodus olla kui kunagi varem. Praegu fotosid maalidest veel sellelt kodulehelt ei leia, kuid peadselt püüan nad üles pildistada ja ka siia keskkonda laadida :)
Minu õnneks saan homsel õhtul esitada lisaks teistele toredatele muusikapaladele ka ühe minu lemmikhelilooja soolopala - Tõnu Kõrvits "Rändaja laul" soolovioolale. Pala on kirjutatud 2003. aastal soolotšellole, 2009. aastal valmis heliloojal teosest versioon ka soolovioolale. "Rändaja laulu" sõnaliseks allikaks on katkend Ernst Enno luuletusest, mis minule isiklikult väga hinge läks....
…Meie hinges on mägede igatsus,
    Päikesekiired hüüavad meid
   Ja meie kuuleme nende häält,
   kanname oma koormat
   Ning rändame
   Üksinda.

Peatse kohtumiseni veebikontserdil!
https://www.erso.ee/tv/
(killuke homme väljapandavatest maalidest)

Eelmine
Kevadele järgneb suvi
Järgmine
Oodates uut maali

Lisa kommentaar

Email again: